Uzman web sitesi tasarımı

Uzman web sitesi tasarımı nedir? ve web dizayn hizmeti almak isteyen kişi yada kuruluşlar hangi yolu takip etmelidir?

Uzman web sitesi tasarımı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Profesyonel bir web tasarım hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kurallar vardır;

  • Uzman web sitesi tasarımı yaptıracağınız şahıs veya şirket’e ne istediğinizi detaylı bir şekilde açıklayan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web dizayn açısından bir fikriniz yoksa, bu konuyu tamamiyle sitenizi tasarlayacak şahıs veya kuruluşa bıraktıysanız, demo çalışma isteyebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve sözleşmenizde istediğiniz tüm özellikleri en küçük ayrıntısına kadar yazın veya yazdırın, anlaşmanızı mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genel olarak web dizayn yapıldıktan sonra web yazılımına uayarlama uygulanır. Bu sebepten mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web dizayn, Web yazılım, Seo ve Grafik bunlar ayrı hizmetlerdir. Hepsini kapsayacak sözleşme yapacaksanız dikkatli olmalısınız. Misalen siz web dizayn için anlaştınız, yönetim paneli yapılacakmı diye sormalısınız. Aksi halde statik bir internet sitesine sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yazdırmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Web dizayn hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo çalışmaları ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Uzman web sitesi tasarımı seo uyumlu hazırlanmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı kriterler vardır. Hızlı açılması gereklidir bu işlem kaynak dosyaları (css, js, html vb. gibi) sıkıştırlarak ve görseller optimize edilerek sağlanmaktadır.
  • Uzman web sitesi tasarımı mutlaka duyarlı (responsive) tasarıma sahip olmalıdır. Web siteniz bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Uzman web sitesi tasarımı ücretleri ne kadardır?

Uzman web sitesi tasarımı için aşağı yukarı fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada hemen hemen aynıdır. Bağımsız olarak yapan şahısların ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız sadece fiyatı düşük olduğu için çalışmanızı önermemekle birlikte sebepleriyle birlikte aktaracağız.

İstanbul web tasarım ajansları özel web tasarımı ortalama 1.000-1.500 tl arasındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan ajanslar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki firmadan bağımsız web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Bağımsız hizmet verenlerin giderleri az olduğundan ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları firmalardan %30 – %50 daha azdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s